top of page

Thu, 21 May

|

Online Webinar

Toplumsal Projelerde Gönüllülük ve Yardımlaşma

Watch this Webinar on YouTube: https://youtu.be/6siiO9Ok0NU

Registration is Closed
See other events
Toplumsal Projelerde Gönüllülük ve Yardımlaşma
Toplumsal Projelerde Gönüllülük ve Yardımlaşma

Time & Location

21 May 2020, 19:00 BST

Online Webinar

About the Event

 

Sivil Toplum Kuruluşlarında toplumsal projeler üzerine "Online Söyleşiler" Webinar Panelistleri; Türkiye`nin en önemli derneklerinden ÇYDD -Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve İngiltere`de Türk Derneklerinden oluşan İTDF - İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ali Tekin Atalar ile Pandemi döneminde toplumsal yardımlaşmanın önemï konuşulacak.

KONU: Toplumsal Projelerde Gönüllülük ve Yardımlaşma  

TARİH: 21.05.2020 SAAT: 19:00 (UK ) - 21:00 (TR)

KONUŞMACILAR:

Prof. Dr. Ayşe Yüksel / Genel Başkan / ÇYDD - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Dr. Ali Tekin Atalar / Genel Başkan Yardımcısı / İTDF - İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu

Prof. Dr. Ayşe Yüksel Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Florance Nigtingale Hemşirelik Yüksek Okulu’nda 1979 yılında mezun oldu. 1980-2001 yılları arasında, İstanbul Tıp Fakültesi Lepra Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, Prof. Dr. Türkan SAYLAN ile çalıştı. Aynı zamanda, 1983- 1991 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde, Halk Sağlığı alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Halk Sağlığı alanında, 1995 yılında doçent,  2001 yılında profesör oldu.

2001-2016 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, 2003-2007 yılları arasında da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcılığı yaptı.

1996 yılında ÇYDD Genel Merkez Kırsal Alan Birimini kurdu ve 2001 yılına kadar birimde çalıştı. “Bizim İdil Projesi”, “Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları”, “Mülki İdare Amirleri ile Sivil Toplum Örgütlerinin İşbirliği Sempozyumu” vb. projelerin koordinatörlüğünü yürüttü.

2009-2015 ve 2017-2019 yılları arasında ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 26 Mayıs 2019 tarihinden beri ÇYDD Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Ali Tekin Atalar Kimdir?

Azerbaycan göçmeni bir aileden gelen Dr. Ali Tekin Atalar, üniversite öncesi eğitimini doğup büyüdüğü Kars’ta tamamlayıp, 1970 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Askerlik vazifesini tamamladıkta sonra 1974 yılında İngiltere’ye yerleşen Dr. Atalar, genel cerrah ihtisasını 1978 yılında FRCS cerrahi diplomasını alarak tamamlayıp, Edinburgh Kraliyet Cerrahlar Kolejine kabul edildi.

Londra’da açtığı kendi özel kliniğinde Türk ve İngiliz hastalarina hizmet veren Dr. Atalar 2010 yılında emekli oldu. İngiltere`de yaşayan  Türk ve Azerbaycan toplumları  ile yakın iletişim içinde olan Atalar, halen başkanlığını yaptığı Londra Azerbaycan Evi projesini 2008 yılında hayata geçirdi. Dr.Atalar aynı zamanda İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği (İADD) ve İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu (İTDF)`de Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Share This Event

bottom of page